بازرسی On-Line یا Advanced NDT مجموعه ای از روشهای نوین بازرسی هستند که با استفاده از آنها نیازی به Shut Down  جهت انجام بازرسی نبوده و می توان بازرسی را در حین سرویس بر روی تجهیز انجام داده و در صورت نیاز؛ تجهیز را از سرویس خارج کرده و نسبت به تعمیرات اقدام نمود. در ادامه تعدادی از این روشها ذکر می گردد:

•    بازرسی به روش Guided Wave-Long Range Ultrasonic Test
روش LRGWUT برای شناسایی عیوب داخلی و خارجی لوله های انتقال، ده ها متر دورتر از محل قرارگیری ترسندیوسر استفاده می شود. عملکرد این سیستم با انتشار امواج آلتراسونیک با فرکانس پایین در امتداد لوله و آنالز امواج بازگشتی از عیوب و دیگر مشخصه های لوله می باشد. نوع امواج بازگشتی از قسمتهای مختلف لوله مثل فلنج ها، جوش ها و … یا بازگشت صوت از کاهش ضخامت ها متفاوت بوده و همین امر کار تفسیر نتایج را ممکن می سازد.

•    بازرسی از تیوب مبدل های حرارتی به روش Sound Tube testing
روش Sound Tube Test یک روش بر مبنای امواج ماورا صوت می باشد که با فرستادن امواج صوتی به داخل تیوب و برگشت امواج، نوع عیب، اندازه و محل دقیق آن مشخص می گردد. از مزایای مهم این روش سرعت بالای انجام تست می باشد که تا ۱۰ برابر سریع تر از روشهای معمول می باشد. از مزایای دیگر این روش، عدم محدودیت نسبت به جنس تیوبها و همچنین شکل و ابعاد تیوب ها می باشد. سیستم گزارش دهی کاملا به صورت دیجیتال و اطلاعات قابل مقایسه و تحلیل می باشد.

•    بازرسی به روش Corrosion Mapping
روش Corrosion Mapping یک روش نیمه اتوماتیک می باشد که با استفاده از امواج فراصوتی با آلتراسونیک می توان ۱۰۰ درصد سطح مورد نظر را مورد بازرسی قرار داد. بازرسی Corrosion Mapping نیازی به Shut Down  تجهیزات نداشته و می توان تجهیزات در حین سرویس را توسط این روش بازرسی نمود. سیستم Corrosion Mapping شامل یک دستگاه Phased Array چند کاتاله، اسکنر روبوتیک، انواع پرآبها و یک دستگاه Laptop جهت جمع آوری اطلاعات می باشد.
با استفاده از این روش می توان عیوبی همچون خوردگی های عمومی، خوردگی های افقی Pitting Lamination، SCC، HIC و غیره را موقعیت یابی کرده و طول و عرض و عمق آنها را مشخص نمود. نتایج بازرسی در ۳ فرمت C-Scan، B-Scan، A-Scan ارائه می گردد که با توجه به این موضوع که در نمای C-Scan، نما از بالا و در B-Scan نما از جانب سطح مورد بازرسی مشخص می گردد، می توان به خوبی وسعت و گستردگی عیوب و همچنین عمق عیوب ایجاد شده را مشخص و معین نمود.

•    بازرسی جوش به روش Phased Array & TOFD
تکنولوژی Phased Array ارائه دهنده یک مزیت تکنیکی در بازرسی جوش در مقایسه با روش قدیمی اولتراسونیک است. پرتو صوتی در این روش توانایی راهنمایی شدن، اسکن کردن، پیچ خوردن و متمرکز شدن را به صورت الکترونیکی دارد. کار کردن با این روش و جایگزین کردن آن به جای رادیوگرافی دارای مزایایی است که از آن جمله حذف خطر کار کردن با اشعه رادیو اکتیو می باشد. بازرسی های خاص به راحتی به روش Phased Array قابل انجام هستند به این صورت که با افزودن دسته پرتو صوتی برای پوشش دادن سطح بیشتری از جوش، تحت زاویه گوناگون، بازرسی متقارن و با جتی تست توسط چند پروب پشت سرهم (Tandom Probe) انجام می شود. برای استفاده از تکنیکهای Fitness For Service نیازمند اندازه سنجی بسیار دقیق می باشیم که با استفاده از Phased Array امکان پذیر می باشد.

•    بازرسی مخازن ذخیره به روش MFL
این شرکت با بهره گیری از تخصص و توانایی افراد خود و همچنین با کمک شرکتهای معتبر بین المللی قادر است تا تست و بازرسی مخازن ذخیره به روش MFL  را به صورت کامل انجام دهد. روش MFL به صورت گسترده ای جهت مشخص کردن مواضع آسیب دیده و خورده شده در ناحیه کف مخازن استفاده می شود. این روش قادر است تا کاهش ضخامت هایی به میزان ۲۰ درصد ضخامت ورق و بیشتر را با دقت ۳ میلیمتر مشخص نماید. همچنین این دستگاه با فراهم آوردن نقشه به صورت فایل Auto Cad از کف مخزن و محل قرارگیری ورق های مختلف نسبت به هم، از دقت تعیین مکان عیب بالایی برخوردار می باشد.