رشد رادیوگرافی صنعتی

رشد برنامه های کاربردی در رادیوگرافی صنعتی

طبق بررسیهای اخیر و تحقیقات بازار انتظار می رود که رادیوگرافی صنعتی به عنوان برنامه ای کاربردی در صنایع مانند خودروسازی، حمل و نقل، هوافضا، پتروشیمی و گاز با توجه به تقاضای بالا بازار به محصولات و خدمات کم هزینه و با کیفیت بطور فزاینده ای رشد و توسعه یابد.
در نتایج تحقیقات به انجام رسیده شرکتهای پیشرو و فعال در حوزه رادیوگرافی صنعتی در سطح دنیا معرفی شده و چشم انداز رقابتی و استراتژیهای رشد کلیدی آنها نیز به تفسیر بیان شده است. نتایج این تحقیقات که به مشاهده دقیق و کامل بازار جهانی رادیوگرافی صنعتی با توجه به نرم افزارها و محصولات متفاوت آن با طبقه بندی جغرافیایی استفاده از آنها در گزارشی نشان داده شده است.
در این گزارش طبقه بندی صنایع کاربردی شامل پتروشیمی و گاز، تولید برق، کارخانجات، هوافضا، خودرو، حمل و نقل و دیگر بوده و جغرافیای تحت پوشش شامل آمریکا، اروپا، آسیا و اقیانوسیه، خاورمیانه، شرق آفریقا و سایر نقاط جهان می باشد. همچنین بازار رادیوگرافی صنعتی را بر اساس دو روش رادیوگرافی مبتنی بر فیلم و رادیوگرافی دیجیتال مورد بررسی قرار داده است.
در این گزارش آمده است که تا سال ۲۰۲۰ سهم بازار به رشد ۵۳۹ میلیون دلاری خواهد رسید که به نسبت سال ۲۰۱۵ از رشد مرکب سالانه ۸.۲ درصدی برخوردار خواهد شد. در این گزارش جهت محاسبه اندازه بازار تجهیزات، درآمد تولید شده از فروش موارد زیر مورد بررسی قرار گرفته است:
– تجهیزات رادیوگرافی مبتنی بر فیلم
– تجهیزات رادیوگرافی دیجیتال (رادیوگرافی مستقیم، رادیوگرافی محاسبه ای، توموگرافی محاسبه ای)
– نرم افزار همراه
– خدمات پس از فروش
– فروش لوازم و ابزارآلات جانبی رادیوگرافی
همچنین این گزارش شامل پویایی بازار، پیشروان نامدار، محدودیتها، فرصتها و چالشها است. در این گزارش به غیر از تقسیم بندی بازار، اطلاعات انتقادی از بازار، همچنین اطلاعات کیفی برای هر تکنیک تصویربرداری همراه با تجزیه و تحلیل انتقادی مانند تجزیه و تحلیل نیروهای پنج گانه Porter و زنجیره ارزش را به تصویر کشیده است.
در بخش دیگری از این گزارش بینشها و اطلاعات ارزشمندی برای ذینفعان مختلف بازار از جمله تامین کنندگان مواد اولیه، تولیدکنندگان اجزاء رادیوگرافی صنعتی، ارائه دهندگان خدمات نرم افزاری و توزیع کنندگان محصولات و فرمولاسیون استراتژیهای راهبردی برای هریک از آنها تدوین شده است.
در انتها مجموعه های کلیدی در بازار رادیوگرافی صنعتی را مانند 3DX-Ray Ltd (انگلستان)، Anritsu Corporation (ژاپن)، Bosello High Technology srl (ایتالیا)، Perkin Elmer (آمریکا)، General Electric (آمریکا)، FujiFilm Holdings Corporation (ژاپن)، Nikon Corporation (ژاپن)، Shimadzu Corporation (ژاپن)، Mettler-Toledo International Inc (سوئیس) و Comet Holding AG (سوئیس) را نام برده و به معرفی چند محصول جدید، سرمایه گذاریها و قراردادهای مشترک و استراتژیهای میانه صنعت پرداخته است.